USTEK OLARAK TERÖRÜ LANETLİYORUZ

USTEK olarak, terörün “milleti korkutma, devleti yıldırma ve toplumu kutuplaştırma girişimleri” yönündeki hedeflerine ulaşmaması doğrultusunda, her türlü çaba ve girişimin içinde bulunacağız.
Toplumsal barışı ve huzurumuza göz diken terör ve terör destekçileri, karşısında bizi ve bizim gibi sivil toplum kuruluşları ile halkı karşılarında bulacaklardır.
Terör belasının, devleti ile omuz omuza vermiş aziz milletimizin sinesinde yok olup gideceğinden şüphemiz yoktur.
USTEK Ailesi olarak diyoruz ki;
“Bizi bölmek isteyenlere, ayırmak isteyenlere karşı bu birliğe, beraberliğe çok ihtiyacımız var. Biz Türküyle Kürdüyle  Lazıyla  Çerkeziyle  Abazasıyla  Gürcüsüyle velhasıl 80 milyon halkıyla bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bizler var oldukça tek millet-tek bayrak olarak yaşayacağız.
Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı olan herkes, bu ülkesinin birlik ve bütünlüğüne karşı sorumludur. Ülkemizle karşı karşıya gelmeye çekinen dış güçler, PKK, DAEŞ ve FETÖ gibi terör örgütleri aracılığıyla Türkiye’yi düzenlemeye çalışıyorlar. Gerek ülkemiz içindeki gerekse yurt dışındaki terör ve terör destekçileriyle mücadelemiz, kanımızın son damlasına kadar sürecektir.”
Sultan II. Abdülhamid Han’ın “Bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!” sözünü unutanlara hatırlatmak gerekir.
Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan her türlü terörü şiddetle kınıyor, saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Yalçın BAYAR                                                                                              Şükrü ÖZEK
Genel Sekreter                                                                                            Genel Başkan

         Yönetim Kurulu